فناوری کارت گرافیک جدید با قدرت جدید در NVIDIA RTX 5090 و همچنین تاریخ انتشار

یک خودی جزئیاتی از قدرت جدید NVIDIA RTX 5090 فاش کرد. این کارت گرافیک حافظه ویدیویی GDDR7 زیادی و یک اتوبوس جدید با پهنای باند تقریباً 1600 گیگابایت بر ثانیه دریافت می کند که 50 درصد بیشتر از RTX 4090 است. طراحی خنک کننده اسلات کارت را نازک تر می کند. افزایش بهره وری 50 تا 70 درصد پیش بینی می شود. RTX 5090 احتمالا تا قبل از پایان سال جاری عرضه خواهد شد. در مقاله ما بیشتر یاد خواهید گرفت.

کارت گرافیک

یک منبع داخلی جزئیاتی از پرچمدار جدید NVIDIA را فاش کرد

یک منبع داخلی جزئیاتی از پرچمدار جدید NVIDIA را فاش کرد. ظاهراً با کارت گرافیک آینده می توانید با خیال راحت حداکثر گرافیک را در هر بازی تنظیم کنید. RTX 5090 28 گیگابایت حافظه ویدیویی GDDR7 دریافت خواهد کرد و گذرگاه 448 بیتی جدید می تواند تقریبا 1600 گیگابایت در ثانیه را پشت سر بگذارد. برای مقایسه، این 50٪ بیشتر از RTX 4090 است. خودی مطمئن است که NVIDIA در حال حاضر پایه و اساس نسخه Ti یا فوق العاده کارت گرافیک را گذاشته است. افشای اطلاعات گذشته به وضوح به این موضوع اشاره دارد، زیرا پردازنده گرافیکی قادر خواهد بود تا 32 گیگابایت حافظه ویدئویی را با یک اتوبوس حتی قدرتمندتر پشتیبانی کند.

نوآوری در نسل بعدی کارت های گرافیک NVIDIA

دنیای فناوری بر روی نسل بعدی کارت‌های گرافیک انویدیا متمرکز شده است که انتظار می‌رود دارای پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند GB202 بر اساس پیشرفت‌های خلاقانه بلک‌ول باشند. یکی از ویژگی های کلیدی شایعه طراحی خنک کننده دو اسلات است که این کارت های جدید را به طور قابل توجهی باریک تر از پرچمدار فعلی RTX 4090 می کند. خودی‌های صنعت افزایش عملکرد 50 تا 70 درصدی را نسبت به RTX 4090 پیشنهاد می‌کنند. این جهش بالقوه، علاقه‌مندان به رایانه‌های شخصی مشتاقانه منتظر کارت‌های جدید هستند.

کارت گرافیک

انتظار می رود که انویدیا ابتدا RTX 5080 و سپس قدرتمندتر RTX 5090 را منتشر کند که احتمالاً در سه ماهه آخر سال 2024 معرفی خواهد شد. تا زمانی که انویدیا اعلام رسمی نکند، این جزئیات در حد حدس و گمان باقی می مانند. با این حال، متخصصان رایانه شخصی مشتاقانه منتظر پیشرفت های بیشتر هستند.

سیستم های خنک کننده جدید و تاریخ انتشار NVIDIA RTX 5090

علاوه بر این، کارت گرافیک مجهز به خنک کننده دو اسلات با دو فن خواهد بود و RTX 5090 می تواند به جای یک برد، سه برد را اشغال کند. شاید کوچکتر از مدل قبلی خود باشد. NVIDIA هنوز در مورد این نشت ها اظهار نظر نکرده است، ظاهراً در حال آماده شدن برای یک اعلامیه قریب الوقوع برای راه اندازی فروش در پاییز یا زمستان است.

بررسی