NVIDIA با پشت سر گذاشتن اپل به دومین شرکت لوکس جهان تبدیل شد

NVIDIA به لطف پیشروی خود در اجزای هوش مصنوعی، پیش از اپل، دومین شرکت با ارزش جهان است. علیرغم رقابت، تسلط بر بازار و وضعیت مالی چشمگیر را حفظ می کند و احساسات را در وال استریت تقویت می کند. در مقاله ما با تکنولوژی و سرمایه گذاری بیشتر آشنا خواهید شد.

کارت گرافیک Nvidia

انویدیا از اپل پیشی گرفت

انویدیا به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شد، حتی موفق شد تاتیانی مانند اپل را شکست دهد. فقط مایکروسافت پیشتاز بود، اما، ظاهرا، برای مدت طولانی. واقعیت این است که در سال‌های اخیر، به لطف تولید اجزای مفید مورد نیاز برای کار با شبکه‌های عصبی و هوش مصنوعی، سرمایه این شرکت به طور مداوم در حال رشد بوده است. این فناوری همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد. به نظر می رسد که کاملاً هر شرکتی به آن نیاز دارد. انویدیا همچنین زمانی که مردم کارت‌های ویدیویی گران‌قیمتی را برای ماینینگ می‌خریدند، درآمد خوبی به‌دست آورد، اما آن دوران تاریکی بود که من واقعاً نمی‌خواهم آن‌ها را به خاطر بسپارم. در هر صورت، شرکت در حال حاضر به خوبی کار می کند.

علیرغم تلاش های AMD، شرکت سبز اکثریت بازار را به خود اختصاص داده است و از این رو عملکرد مالی بسیار خوبی دارد. به عنوان مثال در سال مالی گذشته، سود شرکت نسبت به گزارش قبلی هشت برابر شده است.

افزایش بزرگ

رالی بزرگ انویدیا صحبت از نزدیک شدن وال استریت به سال 2024 است. سهام این شرکت فناوری در روز چهارشنبه، 5 ژوئن، 5 درصد افزایش یافت و یک سال رشد استثنایی را برای این شرکت رقم زد.

فقط 12 ماه پیش، یک سهم انویدیا با قیمت نسبتاً متوسط ​​386,54 دلار (302 پوند) معامله می شد. اما در این سال‌ها، این شرکت جایگاه خود را به عنوان یک پیشگام در زمینه نوظهور هوش مصنوعی تثبیت کرد و توجه سرمایه‌گذاران مشتاق در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

نیروی محرکه افزایش ارزش شهاب سنگی انویدیا، مهارت پیشرو در صنعت در زمینه سخت افزار و نرم افزار هوش مصنوعی است. خط واحدهای پردازش گرافیکی قدرتمند (GPU) این شرکت به استانداردی واقعی برای اجرای پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی تبدیل شده است. از آنجایی که شرکت ها و محققان در سراسر بخش ها به دنبال بهره برداری از پتانسیل تحول آفرین هوش مصنوعی هستند، انویدیا به یک شریک ضروری تبدیل شده است.

ارزش بازار انویدیا از آستانه 1 تریلیون دلار عبور کرد که در ماه فوریه امسال به پایان رسید، نقطه عطفی خیره کننده که بر افزایش شهاب سنگی این شرکت تأکید می کند. و اکنون، با ارزش هر سهم 1224,40 دلار (957 پوند)، سهامداران انویدیا بدون شک از سرمایه گذاری زیرکانه خود کاملا راضی هستند.

نمودار رشد

اما روزهای خوب برای انویدیا به پایان نرسیده است. این جمعه، این شرکت تقسیم سهام مورد انتظار خود را انجام می دهد و هر سهم موجود را به چندین سهم جدید تقسیم می کند. انویدیا با افزایش تعداد کل سهام خود و در عین حال کاهش قیمت دلهره آور هر سهم خود، آماده جذب موج جدیدی از خریداران مشتاق است.

بررسی